Povinnost registracie prostrednictvom pokladnice 2014

Riadime sklad, v ktorom je zaznamenaný obrat pri údržbe pokladnice. Zákazníci veľmi často chcú platiť za nakúpený tovar v cudzej mene, vždy v eurách. Je možné registráciu pokladnice v diaľkovej mene?

V dohode s umením. 111 ods. 3a bod 1 zákona o DPH, vedenie evidencie prostredníctvom registračných pokladníc, daňovníci z DPH sú povinní vyhotoviť výpis z daňového dokladu alebo faktúry zo všetkých predajov, ako aj vyhotoviť vytlačený dokument odberateľovi.

V § 10 ods. 1 bod 14 nariadenia o technických podmienkach, aj keď v § 8 ods. 1 bod 14 nariadenia o registračnej pokladnici, ktorý obsahuje informácie, ktoré by sa mali vyberať na daňovom účte, musíme nevyhnutne znamenať menu, v ktorej je predaj zaznamenaný, prinajmenšom za celú hrubú predajnú sumu.

Hlavné kritériá a technické podmienky, ktoré sú potrebné na splnenie registračných prostriedkov, sú zaznamenané v bode 2 nariadenia o technických podmienkach.

Áno, vo vede § 14 ods. 1 tohto rozhodujúceho programu na predaj v \ t funkcia: umožnenie daňovníkovi zmeniť názov meny, v ktorej je predaj registrovaný, alebo jeho skratku, a tiež vopred naprogramovať danú zmenu zadaním času a času zmeny; zaznamenávanie momentov a času začatia vedenia evidencie predaja v inej mene vo fiškálnej pamäti, ako aj prepočítanie súčtu hrubého objemu predaja do vzdialených mien, výsledok prevodu spolu s kurzom a platbou musí byť pokrytý na fiškálnom účte fiškálnym logom s označením jednotky ; konverzia sa musí vykonať s citlivosťou najmenej šesť desatinných miest a výsledok prepočtu sa musí zaokrúhliť na dve desatinné miesta.

Osobitne pre skratky názvov cudzích mien sa používa označenie používané Národnou bankou Poľska.

Preto, ak má daňový poplatník v úmysle predávať materiály pre prácu spotrebiteľov, ktorí platia poplatok v cudzích menách, potom musí byť spravidla schopný registrovať registračnú pokladnicu, usporiadanú v úlohe, ktorá umožní konverziu výmenného kurzu.

Z formulárov, ktoré boli prezentované v štúdii, možno vyvodiť, že cena za zakúpené produkty vytvára život v eurách, v kurze, keď hodnota transakcie bude špecifikovaná v zlotých. Nariadenia, ktoré hovoria, že DPH neupravuje otázku, aký výmenný kurz musíme povoliť previesť zlotý na euro.